- Розпродаж
-
Пілінг
- Набір для пілінгу
- Пілінг скраб
- Саліциловий пілінг
- Пілінг гліколевий
- Молочний пілінг
- Мигдальний пілінг
- Пілінг Джесснера
- Фруктовий пілінг
- Молочно-бурштиновий пілінг
- Глюконолактоновий пілінг
- Феруловий пілінг
- Фітиновий пілінг
- Піровиноградний пілінг
- Азелаїновий пілінг
- ТСА пілінг
- Пілінг шкіри голови
- Лактобіоновий пілінг
- Пілінг для чоловіків
- Кислотний пілінг для ніг
- Алуніт
- Волосся
- Антисептичні засоби
- Обличчя
- Крема проти пігментації
- Тіло та ванна
- Для дітей
- Косметика для чоловіків
- Він та Вона
- Натуральне мило
- Натуральна олія
- Прання та прибирання
- Б'юті БАД
- Подарункові набори
Категорії
Правила догляду за фарбованим волоссям
Види фарб та їхній вплив на волосся
Майже будь-яке фарбування волосся тією чи іншою мірою змінює, а іноді й руйнує структуру волосяного стрижня, що зі свого боку вимагає особливої стратегії в догляді за таким волоссям. І, для того щоб правильно підібрати догляд для фарбованого волосся, треба розуміти, який вид фарб застосовували, адже саме від цього залежить те, наскільки сильно був пошкоджений стрижень волосини, і те, наскільки сильно він потребує особливого догляду.
Не залежно від бренду і застосовуваних інгредієнтів, на сьогоднішній день існує п’ять видів фарб:
- Тимчасові;
- Напівперманентні;
- Деміперманентні;
- Перманентні;
- Освітлення волосся.
Розглянемо коротко особливість кожного виду фарб і дамо оцінку їхнього шкідливого впливу на волосся.
Тимчасові фарби для волосся
Тимчасові фарби ще називають кольоровим ополіскувачем. Такі фарби зазвичай містять високомолекулярні кислоти або дисперговані барвники, які мають високу розчинність і низьку спорідненість до волосся. Для зниження розчинності та підвищення спорідненості до волосся до складу засобу вводять катіонні ПАР, які зазвичай застосовують у кондиціонерах і ополіскувачах для волосся. Комплекс з ПАР і барвника обволікає стрижень волосини зовні, під час ополіскування волосся, а надлишки змиваються.
Переваги:
- Цей вид фарби не проникає всередину волосини;
- Не пошкоджує структуру волосся;
- Пофарбоване таким чином волосся не потребує якогось особливого догляду.
Недоліки:
- Сполучні сили між поверхнею волосини і барвником мають малу силу, що визначає тимчасовий ефект таких засобів — вони легко змиваються під час наступного миття голови шампунем;
- Обмежений набір кольорів.
Напівперманентні фарби для волосся
Такі фарби містять комбінацію заздалегідь підготовлених прямих барвників, що робить їхнє використання доволі нескладним і, тому, ці фарби часто використовуються самостійно в домашніх умовах. Використовувані в цих продуктах барвники, як правило, мають низькомолекулярну масу, що дає їм змогу проникати в зовнішні шари кутикули без міцного зв’язування з білками волоса. Результати застосування напівперманентних фарб зберігаються, як правило, протягом 6–8 мийок голови. Нагадаємо, що кутикула — це верхній шар стрижня волосини, який містить 6–8 шарів кератинових лусочок. Кутикула не містить меланіну, а тому повністю прозора. А оскільки цей вид фарби забарвлює тільки кутикулу, то він не змінює колір волосини, а ніби його маскує, але не поверхнево, як тимчасові барвники, а шляхом проникнення в кутикулу. Під час миття голови відбувається розкриття лусочок кутикули, внаслідок чого молекули барвника, що мають хорошу розчинність, поступово змиваються і волосся відновлює свій природний колір.
Плюси напівперманентних фарб:
- Досить тривалий ефект, порівняно з тимчасовими фарбами;
- Не пошкоджують структуру стрижня волосини;
- Догляд за таким волоссям майже такий самий як за нефарбованим волоссям.
Мінуси:
- Пофарбоване таким чином волосся не «любить» лужні засоби очищення, типу натурального мила та шампунів для глибокого очищення, оскільки під час такого миття голови відбувається значне розкриття лусочок кутикули і значне вимивання барвника;
- Спектр зміни кольору волосся досить обмежений (неможливе освітлення, а що стосується сивини, то можна досягти лише легкого її приховування).
Деміперманентні фарби для волосся
Такі фарби містять у своєму складі окислювальні хімічні речовини, і неодмінно перед їх застосуванням потрібне змішування різних компонентів.
До складу деміперманетних фарб для волосся зазвичай входить 2% перекису водню, а засіб для олужнення — це моноетаноломін, і в невисокій концентрації. Цим, до речі, зумовлена різниця цих фарб від перманентних, де концентрація перекису 6%, а як олужнювальну речовину використовується аміак.
Переваги:
- Такі фарби змиваються через, приблизно, 24 миття голови з шампунем;
- Такі фарби використовуються для надання інтенсивності та яскравості природному кольору волосся;
- Досягається часткове прикриття сивини, приблизно на 50%.
Недоліки:
- Під час фарбування відбувається часткове пошкодження цілісності структури волосяного стрижня, що вимагає в подальшому особливого догляду;
- Ефекту освітлення з такими фарбами домогтися неможливо;
- Використання таких фарб самостійно в домашніх умовах досить складне, і вимагає певних навичок та інструментарію.
Перманентні фарби для волосся
Перманентні фарби найуніверсальніші та найдовговічніші з усіх фарб для волосся і, крім того, доступні в широкому спектрі відтінків. У їхньому складі 6% перекису водню, а як олужнювальний агент використовується аміак, що дає можливість підняти РН до значень 9,0–10,5. Це дає змогу, з одного боку, майже повністю окислити меланін коркового шару волосини, тобто знебарвити її, а, з іншого боку, повністю проникнути барвникові через коркову речовину волосини. Ці фарби дають змогу значною мірою освітлювати волосся, змінювати колір, причому як злегка, так і кардинальним чином, а також на 100% зафарбовувати сивину, навіть на стійко сивому волоссі.
Плюси:
- Велика гама відтінків і широкі можливості щодо зміни кольору волосся;
- Усунення на 100% сивини;
- Стійкий результат, котрий зберігається майже до видалення волосся (це не стосується знову відростаючої частини волосся).
Мінуси:
- Значна зміна структури волосся, що вимагає надалі особливого дбайливого догляду;
- Складність самостійного застосування вдома;
- Можливість алергічних реакцій шкіри на компоненти фарби;
- Потрібна певна регулярність застосування, для прикриття прикореневої частини відростаючого волосся (4–6 тижнів).
Освітлювачі
Цей вид фарб можна охарактеризувати як підвид перманентних, але з одним застереженням — більшість освітлювачів потрібні саме для освітлення природного волосся, без додавання нового кольору.
Цей вид продуктів зазвичай містить крім перекису водню і нашатирного спирту (10%-й аміак) ще й персульфати, які посилюють і прискорюють процес освітлення. Освітлювачі застосовуються для освітлення як природного, так і фарбованого волосся.
Переваги:
- Широкий спектор відтінків освітленого волосся;
- Висока ефективність освітлення як природного, так і фарбованого волосся;
- Тривалий термін збереження ефекту освітлення.
Недоліки:
- Стрижень волосини пошкоджується і потребує в подальшому особливого догляду;
- Для приховування прикореневої частини відростаючого волосся потрібне регулярне використання освітлення;
- Під час процедури можливі подразнення й алергічні реакції.
Вплив фарб для волосся на структуру стрижня
Усі види окисного фарбування (деміперманентне, перманентне й освітлення) спричиняють деякі зміни в структурі волосся, особливо в разі частого використання цих засобів. Будь-який лужний компонент фарби призводить до часткового видалення зовнішньої гідрофобної поверхні бар’єру волосся, який має назву f-шар кутикули. Цей шар складається з 18-метилненасичених жирних кислот, і виконує роль природного захисту і природного кондиціонування волосся. Пошкодження цього шару призводить до значних змін важливих властивостей волосся:
- Змінюється гідрофобність поверхні волосини (фото) — волосся більше не може утримувати на поверхні воду і легко пропускає її всередину, що призводить до його набухання і частого ще більшого пошкодження. На фото нижче видно, що природне волосся вологу не пропускає, тоді як у фарбоване волосся вода буквально провалюється;
- Тактильно волосся стає менш шовковистим і приємним під час дотику до нього;
- Знижується слухняність волосся під час розчісування, особливо під час впливу зовнішніх чинників;
- За високого Рh перекис водню пошкоджує деякі амінокислоти, особливо цестин, що призводить до утворення окислювальних продуктів розпаду. У результаті фізико-хімічні зміни поверхні волосся стають незворотними і можуть призвести до того, що волосся стає грубішим, гірше розчісується, втрачає свій блиск і слабшає.
Тим, хто користується процедурою окисного фарбування, треба пам’ятати про те, що оброблене і змінене, в результаті окисних реакцій, волосся більше схильне до пошкодження під впливом фізичних та екологічних чинників (УФ, вітер, дощ, високі й низькі температури та ін.), у зв’язку з чим потребують регулярного догляду і застосування кондиціонерів для волосся.
Догляд за фарбованим волоссям
Виходячи з вищеописаних змін поверхні волосся, можна зробити висновок про те, наскільки важливо дотримуватися правил догляду за волоссям до і, особливо, після його фарбування. Це допоможе зберегти бажаний результат фарбування якомога довше, а також захистити ослаблену структуру волосся від подальшого ушкодження щоденним впливом різних зовнішніх чинників.
Насправді правил догляду не так вже й багато. Ось основні з них:
- Використовуйте щадний метод нанесення під час повторного фарбування — під час підфарбовування волосся фарбу слід наносити тільки на необхідні ділянки волосся, а саме на коріння волосся, що відростає. Це допоможе захистити основну масу волосся від небажаного і надмірного впливу;
- Основу догляду становлять шампуні та кондиціонери, спеціально розроблені для фарбованого волосся — ці продукти містять такі інгредієнти, які допомагають згладжувати поверхню кутикули, захищаючи її від механічних впливів і від надмірного проникнення всередину стрижня волосини води. Це можуть бути різні гідролізати білків, плівкоутворювальні полімери, у вигляді камедій тощо, оклюзивні ліпіди, вологоутримувальні компоненти тощо;
- Після знебарвлення, як і після використання напівперманентних фарб, продукти для догляду мають мати кислий показник Ph — це зменшить ступінь вимивання барвника зі стрижня волосини, а також запобігатиме надмірній гідратації і, в подальшому, підвищеній ламкості волосся;
- Слід звести до мінімуму перебування незахищеного волосся на сонці — річ у тім, що УФ-випромінювання не лише сприяє пошкодженню волосся, а й прискорює процеси вицвітання, спричиняючи деградацію молекул барвника в стрижні волосини. Для цього достатньо буде носити капелюх або косинку на пляжі та під час прогулянок у сонячні дні;
- Уникати частого і надмірного впливу води на волосся — надто сильна гідратація прискорює процес вицвітання (тобто змивання фарби) і може призвести до пошкодження волосся. Знаючи це, бажано обрати оптимальну частоту миття голови (рідше ніж для природного волосся), особливо якщо волосся було пофарбоване нещодавно. Також буде гарною звичкою, за кілька годин перед купаннями у водоймах і басейні, захищати волосся бальзамом, у складі яких є ліпіди та гідролізати білків, або одягати спеціальну шапочку для купання;
- Дбайливе поводження з мокрим волоссям — фарбоване волосся більш гігроскопічне, ніж природне, тому швидко насичується вологою і сильно набухає, втрачаючи такі властивості як еластичність, пружність і міцність. Саме тому фарбоване волосся не слід у вологому стані піддавати фізичному впливу (типу агресивного розчісування тощо).
у стані піддавати фізичному впливу (типу агресивного розчісування та ін.).
Фарбоване волосся — це, з одного боку, красиво, а з іншого боку, змінює концепцію догляду за ним. Дотримуючись простих правил догляду, ви будете володаркою не тільки красивого, але й міцного та блискучого волосся — ТМ Cocos
14.11.2024
Малишев Юрій
Залиште свій відгук
Залиште свій відгук про статтю